X

Takip Edin


Facebook: Yeni Gelinlik Modelleri Takip Edin.


Yeni gelinlik Modelleri

Submitted by: Yönetici   Date: 2018-04-19 10:58
Yazlık gelinlik için öneri beklediğinizi biliyorum. Hemen vereyim; ipekten uçuşan etekleri ile düz kesim askılı bir gelinlik düşünün. Çan kesim etekleri olan ve üzerinde yaz dokusunu yansıtan desenlere sahip kumaştan sade bir gelinlik bile sizi o gecede p

Yazlık Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaz ayları, düğün sezonunun en canlı aylarıdır. Neredeyse her gün bir veya iki düğün yapılır. Yeni hayatına adım atacak olan çiftler, heyecanlı bir hazırlık aşamasından sonra düğün töreninin yapılacağı güne ulaşırlar. Aslında birçoğu da bu hazırlık nedeniyle düğünde yorgun olur. Eğer iyi bir şekilde planlama yapamamışsanız, düğün töreninde bitmiş birer gelin ve damat görürüz. Aksini düşünen var mı? Gelelim yaz gelinlerine… Birçok genç kız, yaz gelini olmanın hayalini kurar. Elbette bunda düğünün yapılacağı mekandan, seçilecek gelinliğe kadar birçok konunun etkisi vardır. Çiçeklerle rengarenk süslenmiş kumsal veya kırlar, bunlarla bütünleşen bir gelinlik…

 

 

Yazın o cıvıltılı enerjisi ile unutulmaz bir düğüne imza atmak için çabalanır. En güzel gelinliği seçmenin hayali ve kusursuzca işleyen bir düğün töreni. Ardından da yepyeni hayata mutlu bir adım. İşte bu düğün gününde yaşananlar, adım atılacak mutlu hayatta bazı pişmanlıklara neden olabiliyor. Ailevi durumlardan bahsetmeyeceğim;“keşke bunu giyseydim” gibi detaylardan bahsetmek istiyorum. Gelinlik seçimi konusunda kararsızlık yaşayan genç kızlar, bazen keşke diğerini giyseymişim gibi pişmanlıklar yaşayabiliyor. Aynı şekilde yaz için yanlış bir gelinlik seçildiği zaman da yaşanan rahatsızlıktan dolayı pişman olunması oldukça doğaldır. Düşünsenize, içinde iyice bunaldığınız, kalın kumaştan, kaba bir gelinliği sırf üzerinizde güzel durdu diye seçtiğinizi! Bütün düğün boyunca tam bir işkenceye maruz kalırsınız. İşte bunu yaşamamak için birkaç noktadan bahsetmek istiyorum:

Yazlık Gelinlik Seçiminde Neye Dikkat Edilmeli?

Yaz gelinlerinin gelinlik seçiminde dikkat etmesi gereken en önemli konu ortak bir kanı olarak; hafif, terletmeyen ve ince bir kumaştan yapılmasıdır. Günlük kıyafet konusunda nasıl kışlık – yazlık kumaş ayrımı yapıyorsanız, gelinlik ve abiye gibi özel kıyafetlerinizde de bu ayrımı yapmalısınız. Tafta, kat kat tüllü bir gelinlik giymek yerine tiril tiril ipek bir kumaştan uçuşan gelinlik daha iyi değil mi sizce de? Hava zaten sıcak ve bunaltıcı, üstüne sürekli hareket halinde olacaksınız, oynayıp zıplayacaksınız. Neden kendinize bu eziyeti yapasınız?

Dikkat edilmesi gereken diğer konu ise yazın enerjisine uygun gelinlik kombini seçimidir. Derler ya tam yaz gelini! İşte bunun nedeni yazın enerjisini o günkü uyumunuzla birleştirebilmenizden kaynaklıdır bu. Ağır makyajlı, kaba bir gelinlik giymiş gelin için hepimiz mutsuz mu acaba diye düşünmüyor muyuz? Hemen mahalle teyzeleri eleştirilere başlayacaktır. İşte bunu yaşamamak için yaz atmosferine uygun bir gelinlik seçmeli ve buna uygun bir kombinle tamamlamalısınız.

Yaz gelinliklerinde duvak, eldiven gibi detayların seçimine de özen göstermelisiniz. Duvağınız da gece boyunca başınıza bela olabilir. Boş verin, takılmayın ritüellere. Düğün sizin ve yaz gününde bunu yapmayı hep hayal ettiğiniz. Seçimlerinizi elalem ne der diye değil, ben o gece en rahat nasıl olurum diye yapın.

Yazlık Gelinlik Önerileri ve Fikirleri

Yazlık gelinlik için öneri beklediğinizi biliyorum. Hemen vereyim; ipekten uçuşan etekleri ile düz kesim askılı bir gelinlik düşünün. Çan kesim etekleri olan ve üzerinde yaz dokusunu yansıtan desenlere sahip kumaştan sade bir gelinlik bile sizi o gecede prenses gibi gösterecektir. Duvak yerine son dönemin popüler saç aksesuarlarını kullanın ve böylece saçınız da sizi bunaltmasın. Çiçeğiniz zaten yaz çiçekleri ile kırlardan toplanmış gibi etrafa enerji saçacaktır. Ayakkabılarınız ise ister şık sandeletlerden ister spor ayakkabılardan oluşsun, özgürsünüz!

YORUMLAR