X

Takip Edin


Facebook: Yeni Gelinlik Modelleri Takip Edin.


Yeni gelinlik Modelleri

Submitted by: Yönetici   Date: 2018-03-02 15:04
Fransızca ‘dan gelen haute couture ”ısmarlama” yani tamamen kişinin kendi zevk ve isteklerine uygun şekilde tasarlanan parçalar anlamına gelir.

Haute Couture Nedir?

Fransızca ‘dan gelen haute couture ”ısmarlama” yani tamamen kişinin kendi zevk ve isteklerine uygun şekilde tasarlanan parçalar anlamına gelir. Son yıllarda gelinlik sektöründe büyük bir sükse yapan haute couture gelinlik modelleri, dikilirken kesinlikle dikiş makinesi ya da overlok kullanılmadan tamamlanır. En iyisine ulaşma amacı ile tasarlanmaya başlayan ve kişinin tamamen kendisine özel olan bu gelinlik modelleri en özel günlerde en unutulmaz anlar yaratmak için en ideal gelinlik modellerinden biridir.

Neden Haute Couture Gelinlik Tercih Edilmeli?

Bir çok insan gelinlik seçiminde gerek zamansızlıktan gerekse daha kolay olduğu için hazır dikim modellere yöneliyor. Bir kadının hayatında bir kez yaşayacağı bu mutluluğu kaliteli ve özgün bir tasarım ile birleştirmek isteyenler ise daha çok haute couture 2018 gelinlik modellerini tercih listesine ekliyor.

Haute Couture Gelinlik modelleri çok yoğun bir emek ve işleme gerektiriyor. Tasarlanması için uzun bir zaman dilimi isteyen, hassas kumaşlar ve el dikimi ile gerçekleştirilen haute couture parçalar, epey zahmet gerektiriyor. Bu zorlu ve emek isteyen süreç haute couture gelinlik modellerinin değerini ve önemini bir kat daha artırıyor. Modanın hızla değiştiği ve sürekli güncellendiği günümüzde haute couture gelinlik modelleri önemli bir yer edindiği için, vazgeçilmezler ve daha sık tercih edilenler arasında yer alıyor. Bu da haute couture gelinlik modellerinin neden bu kadar çok tercih edildiğine dair küçük bir cevap sunuyor.

Haute couture gelinliklerin tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise tamamen gelinin istek ve beğenilerine özel olarak tasarlanışı. Sadece sizde olan ve size özel olan bir gelinlik modeli ile düğün gecenizi geçirmek ve tüm gözleri üzerinize çekmek haute couture parçaların önemini oldukça etkiliyor. Bir başkasının hayali olan gelinliği değil tamamen sizin hayaliniz olan bir gelinliği tercih etmek ve bunu güvenilir ellere bırakmak haute couture parçaların seçilmesinin bir diğer sebebi.  Tamamen sizin vücut ölçülerinize göre yapılmış, her ayrıntısı size özel tasarlanmış bir gelinliğe sahip olmak, her ne kadar zahmetli gibi görünse de yıllarca unutulmayacak bir anıya muhteşem bir dokunuş sunmak için oldukça ideal bir tercih olacaktır.

YORUMLAR